Акція! Безкоштовна доставка! Детальніше запосиланням

Акція! Безкоштовна доставка! Детальніше за посиланням

Технології дисплеїв

Амолед/ОЛЕД/ТФТ/ЛСД: який дисплей краще? На дане питання не можна дати однозначної відповіді, але можна порівняти всі переваги і недоліки кожного з типів матриці.

OLED - дисплеї використовують світлодіоди особливого типу, які випускають набагато більше світла і не потребують окремої системи підсвічування. Завдяки цьому темні ділянки екрану стають набагато більш вираженими і глибокими, а світлі у порівнянні з ними здаються більш насиченими і яскравими.

Переваги OLED технології:

  1. висока яскравість і контрастність;
  2. справжній чорний колір (через відсутність підсвічування);
  3. мала товщина і вага екранів;
  4. низьке споживання енергії;
  5. надшвидкий відгук;
  6. відсутність спотворень під різними кутами огляду екрану;
  7. широкий діапазон температур функціонування (панелі можуть працювати навіть в сильний мороз і спеку);
  8. можливість робити гнучкі поверхні.

AMOLED - дисплей такого типу полягає в тому, що кожен піксель підсвічується окремим діодом, тому не потрібне використання додаткового підсвічування або рідких кристалів. Застосовані діоди, виготовлені з органічних сполук. Кожен діод управляється трьома окремими плівковими транзисторами. Відсутнє лампове підсвічування екрану.

Основний плюс AMOLED полягає в тому, що енергоспоживання дисплея безпосередньо залежить від яскравості зображення. Таким чином, для відображення темних тонів екрану потрібно менше енергії. За рахунок цього досягається більш глибокий чорний колір, бо чорні пікселі зовсім не підсвічуються.
Переваги AMOLED технології:

  1. Насичений чорний колір завдяки повного відключення підсвічування, чого не можна досягти на звичайних рідкокристалічних матрицях.
  2. Підвищена контрастність, що забезпечується роздільною роботою кожного пікселя.
  3. Знижене енергоспоживання. Кожен піксель в матриці підсвічується незалежно один від одного, і на кожен з них потрібна різна яскравість підсвічування.
  4. Мала товщина дисплея, оскільки в нього не потрібно окремо встановлювати підсвічування.


GX AMOLED - дисплей для iPhone X AMOLED GX - це кращі амолед дисплеї які існують на даний момент, у них кольори 1 до 1 з оригінальним дисплеєм, працює True Tone, автояркість, Face ID, мають широкі кути огляду і краще перенесення кольорів в порівнянні з іншими AMOLED. Яскравість у копій GX краще, ніж в оригіналу. Рамка знизу, кольори, 3D тач, швидкість відгуку тачскріну, як в оригіналу. Олеофобне покриття абсолютно точно присутнє. Найбільш наближені характеристики до оригінального дисплею, відповідно і ціна найвища.

GX OLED - у дисплея рамка знизу трохи більше норми. Матриця має більш насичені кольори і є яскравіша. 3D тач необхідно тиснути сильніше не надто чутливий, швидкість відгуку хороша. Трохи криві пікселі в кутах. Олеофобне покриття присутнє. Ціна середня.


ZY OLED - у дисплея колір не такий насичений. На графіку видно, що розкид кольорів найбільший, а синього більше норми, хоча для недорогої копії це відмінний показник. Рамка знизу (підборіддя) товще. Яскравість на рівні хорошої 6s. Швидкість відгуку тачскріну повільніше. Олеофобне покриття присутнє. За ціною OLED ZY, звичайно ж, поза конкуренцією і, якщо ви готові миритися з трохи більш товстим підборіддям, то це відмінний дисплей за свої гроші! Його достоїнства: ціна і відмінна для копії якість.

TFT - це різновид рідкокристалічних дисплеїв з активною матрицею. Кожен піксель таких дисплеїв управляється 1-4 тонкоплівковими транзисторами, які допомагають легко вмикати / вимикати світлодіоди, створюючи більш чітке, якісне зображення.

TFT дозволяє отримати стабільне, досить якісне зображення з хорошим кутом огляду. У таких екранів яскраве підсвічування, що важливо для мобільних телефонів. Яскраві світлодіодні підсвічування забезпечують більшу адаптивність, їх можна відрегулювати, виходячи з візуальних переваг користувача. У деяких пристроях є функція автоматичного регулювання рівня яскравості в залежності від освітлення. TFT-екрани мають досить вигідну ціну, хоча таким способом виготовляють не лише бюджетні девайси, але і професійне, дороге обладнання.

LCD - дисплей з рідкими кристалами. РК-дисплеї товщі, ніж світлодіодні, завдяки своїй структурі. Такі екрани виготовлені на основі рідких кристалів під якими розташоване підсвічування. Завдяки цьому підсвічуванні LCD-дисплеї відмінно показують себе при роботі під яскравим сонцем. Але через те, що підсвічування постійно горить, ЖК-екрани не є найекономічнішим варіантом, бо споживають багато енергії.
Основою LCD дисплея є матриця. ЖК матриця ж складається з різних шарів:

  1. розсіювач світла;
  2. електроди;
  3. скло;
  4. поляризатори;
  5. шар з рідкими кристалами.

Зображення будується за допомогою цілого масиву пікселів. Які, в свою чергу, забезпечені світлодіодами червоного, зеленого і синього кольору.